Biography

1. září 2011 v 16:50 | Patty |  biography
Datum narození: 5.12. 1976
Místo narození: Dallas, Texas, USA
Znamení: Střelec

Amy Louise Acker se narodila 5. prosince roku 1976 v Dallasu. Je nejstarší ze svých sourozenců, má dvě mladší sestry a jednoho mladšího bratra. Její otec je právník. Když Amy dospívala věnovala se baletu a tancování. Bohužel na střední škole musela podstoupit operaci kolena a s tančením musela přestat. V té době objevila svou vášeň pro hraní. V období 1996 - 1999 navštěvovala Southern Methodist University, kde se soustředila na hraní. Během dětství dělala modelku pro katalog J. Crew's Spring 1998 a také strávila tři roky jako modelka v Japonsku. Později se stala součástí divadla Undermain Theatre a byla nominována na nejlepší představitelku hlavní role v Leon Rabin. Hrála v seriálu "To sever and protect" roli Melissi Jorgensen.

Po skončení studií pracovala Amy v divadle The american player Theatre ve Wisconsinu. Po osmi měsících se přestěhovala do New Yorku, kde si zahrála ve dvou nezávislých filmech "The accident" a "The energy specialist." Po necelém roce se Amy rozhodla opět přestěhovat - tentokrát do Los Angeles. Tam se objevila ve filmu "Groom Lake", který režíroval William Shatner ze Star Treku. Krátce poté, co přijela do L.A. si vyzkoušela roli Fred v seriálu Angel. Původně se její postava měla v Angelovi objevit jen ve třech dílech. Avšak Josse Whedona napadlo, že by se Fred mohla stát stálou postavou seriálu a jeho návrh byl nakonec schválen.

Jejím manželem je od roku 2003 herec James Carpinello, s nímž má Amy dvě děti - syna Jacksona Jamese (narozen roku 2005) a dceru Avu Grace (narozena roku 2006)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama