articles 2001

Starburst (UK): "To Live and Thrive in LA", 2001

3. září 2011 v 16:32 | Patty
Magazín: Starburst (UK), prosinec 2001

Roky byla uvězněná v démoní dimenzi, ale teď je zpět v reálném světě - Los Angeles. Seznamte se s Angelovou novou asistentkou Fred alias Amy Acker...

Ve třetí sérii Angela se Amy Acker stává jednou z hlavních postav seriálu, jako Fred, žena, která se vrací do reality po pěti letech strávených v jiné dimenzi.

Q: Jak chápete Fred? Kdo si myslíte, že Winifred Burkle opravdu je?
No, Fred byla v démoní dimenzi (Pylea) posledních pět let. Teď je zpět a snaží se vrátit zpátky k normálnímu životu. Fred je chytrá. Ví hodně o matematice. Bude pomáhat Angelovi i celé partě. Jak už jsem řekla, byla Fred posledních pět let v Pyleai, což by mohlo být užitečné. Mnoho z toho bude kombinací komedie a smutku.

Q: A co romantika? Zdá se, že Fred chová nějakou náklonnost k Angelovi...
Myslím, že v téhle sérii bude dost romantiky, ale nevím, nakolik se bude týkat Fred. Právě teď se snaží být zase normálním člověkem na Zemi. Takže zatím nevím, co je pro ni naplánováno.

Q: Jaké je to pracovat s co-stars?
Je to úžasné. Spousta legrace. Všichni mě přivítali. Líbí se jim myšlenka mít v seriálu nové lidi. Pomáhali mi a povzbuzovali mě.

Q: Které aspekty charakteru toužíte prozkoumat?
Myslím, že to bude skvělé až Fred zase získá sebedůvěru. Fred má skvělé nápady, o které se bude dělit s ostatními, i když ji většinou nebudou chápat. To se bude stávat velice často. Začne něco vysvětlovat a všichni ostatní se vzmůžou jen na "Co?" Čím více bude Fred věřit sama sobě, tím více si bude získávat důvěru ostatních. Žila v pytli od brambor a se špínou na obličeji pět let. Znovu odhalí, jaký je člověk. Trochu jsme mluvili o její minulosti, o jejím dětství v Texasu, příjezdu do Los Angeles, o tom, že pracovala v knihovně a studovala fyziku. Její minulost, ta teď bude více ve hře.

Q: Byla jste spokojena se čtyřmi epizodami v minulém roce?
Všechny se mi opravdu líbily. Bylo to jako jeden velký díl, který se odehrával v jiné dimenzi. Milovala jsem scény s Davidem (Angel) v jeskyni. To byla asi nejlepší část celého seriálu. Hodně jsem se naučila právě od něj a od Tima Mineara a Davida Greenwalta, kteří tyto scény režírovali. Byli úžasní. Další věc, která se mi líbila byly dialogy v jeskyni. Bylo to skutečně intimní a bylo skvělé hrát za těchto podivných okolností.

Q: Stejně jako fanoušci Star Treku tak i fanoušci Angela sledují epizody online na internetu, kritizují scénář, herecké obsazení a dokonce i postavy. Jste připravena na takovýto druh kritiky?
Myslím, že jsem připravena. Moje máma mi volala a řekla: "Našla jsem o tobě nějaké webové stránky." Takže moje rodina je velmi nadšená. Snažím se příliš nevnímat to, co lidé říkají nebo budou říkat, protože každý má svůj názor. A bohužel, pokud o Vás má někdo špatné mínění, je to obvykle ten, který Vám utkví v mysli. Takže se jen snažím užívat si svou práci a doufám, že se fanouškům líbí to, co dělám.

Q: Kde jste se narodila? Co Vás přivedlo k herectví?
Jsem z Dallasu, Texas. Vyzkoušela jsem Southern Methodist University (SMU) a nakonec jsem chodila do školy v Dallasu, kde jsem vystudovala herectví. Poté, co jsem vystudovala vysokou školu jsem pracovala s Shakespearovských slavnostech asi osm měsíců ve Wisconsinu. Bylo to úžasné. Hodně jsem se tam naučila. V tu dobu jsem si myslela, že divadlo je to, co chci skutečně dělat. Tak jsem se potom přestěhovala do New Yorku.

Q: A pak?
Pak jsem začala chodit na konkurzy na filmy a televizní pořady. Mám agenta a všechno to okolo. Dělala jsem dva nezávislé filmy a žádné divadlo. Pomyslela jsem si: "Jestli budu nakonec dělat do televize a filmu, možná bych měla zkusit jít do L.A., kde je to hezké a je tam teplo." Do L.A. jsem se přestěhovala na konci roku 2000. Doslova hned jsem odjela do Arizony dělat film, který napsal a režíroval William Shatner. Vrátila jsem se do Los Angeles hned poté, co jsem film dokončila a od té doby pracuju na Angelovi.

Q: A film Williama Shatnera byl Groom Lake...
Hraji dívku, které je diagnostikován lupus a má zemřít. Řekne svému příteli (hrál Dan Gauthier), že chce jít na Groom Lake v ovlasti 51, protože si myslí, že když uvidí UFO, bude pak vědět, že existuje i něco jiného.

Q: Nemáte moc štěstí, že? Nejdříve kolečková židle, pak děvka a umírající žena. Třetí film už je šťastnější...
Vlastně je to jen náhoda! Je to druh hororu. Můj přítel a já nešťastnou náhodou někoho zavraždíme. Tělo ukryjeme a musíme se vypořádat s následky našeho činu. Myslím, že se film snaží dostat na nějaké festivaly aby získal distributora.

Q: A do té doby hrajete Fred. Možná na několik příštích let! Takže pokud to vyjde, jste na to připravená?
Ano, to by bylo skvělé. Jsem velmi připravená!

Překlad: Já (Patty)
Přeloženo z anglického originálu.
 
 

Reklama