articles 2002

DreamWatch Magazine, 2002

16. listopadu 2011 v 15:52 | Patty
Jenny přeložila rozhovor z roku 2002, který Amy poskytla magazínu DreamWatch.

Amy Acker, kterou nyní vídáme pravidelně na WB v seriálu Angel, má na svém účtě již snímek The Accident, role v seriálech Hell House (neodvysílán), Groom Lake a nyní Angel. To není špatně na někoho, komu se právě rozjíždí kariéra v plném proudu.
"Neměla jsem moc příležitostí objevovat se ve filmech či TV," poznamenává Acker. "Opravdu se mi líbí žánrová práce. Můžete být kreativní, setkáte se s bláznivými věcmi. Neexistují žádná omezení. Někdo přijde a řekne: 'No, to by se mohlo stát' - jako například Joss Whedon, který chce otevřít bránu do jiné dimenze a na to je tu tým, který zajistí, aby se to uskutečnilo."
Když je nyní součástí týmu Josse Whedona, je jí příjemně. Nejprve se objevila ve 2. sérii jako Winifred 'Fred' Burkle, žila s démony v jiné dimenzi jako jejich otrok. Ze zajetí se dostala díky Angelovi a jeho přátelům. Nedávno odstartovala 3. série, ve které tráví spoustu času s Angelem a postupně se do něj zamilovává.
"Fred je opravdu chytrá a sladká a snaží se znovu začlenit do reálného světa," říká Amy. "Byla v té dimenzi démonů 5 let, takže se bude muset vypořádat s nejrůznějšími problémy. Dostává se do situací s lidmi a s tím se roky nesetkala. Pracuje s Angelem, Cordélií, Wesleym a Gunnem, řeší různé případy, dostává se do styku s démony. Oni se o ní trochu bojí a snaží se ji dostat z izolovanosti."

Amy dodává pár vět o vývoji postavy: "Snaží se zjistit, jaké je její místo ve společnosti, jak vést normální život. V té dimenzi byla bez jídla, myslím si, že spořádá spoustu tacos a dalšího fast foodu. Seznamuje se s Angelem a Cordélií, Wesleym a Gunnem. Myslím, že se stane součástí skupiny a bude pomáhat s řešením případů. Objeví se i něco z její minulosti, ještě než se dostala do dimenze Pylea."
Když už mluvíme o minulosti, co věděla Amy o seriálu než do něj vstoupila?
"Věděla jsem základní děj. Viděla jsem pár epizod. Věděla jsem, že Angel přišel ze seriálu Buffy, že jim nebylo souzeno být spolu. Znala jsem obecné informace o jeho příchodu do Los Angeles a proč tam je, co tam dělá. Trochu jsem jeho charakter znala, ale víc se mi přiblížil až s novou sezónou. Znám hodně lidí, kteří jsou fanoušky této show. Dost lidí mi říkalo o tom, co nového se tam děje."
Amy Acker se stala součástí druhu seriálu, který mívá milióny fanoušků po celém světě, vyrábí se a prodávají figurky, plakáty, podložky pod myši a další upomínkové předměty. Co na to říká: "Zní to skvěle," tvrdí nadšeně. "Andy Hallett mi říkal, jaké máme cool srazy. Přichází tisíce lidí a nosí sebou komixy a figurky. Ráda budu součástí něčeho tak skvělého."


Překlad: Jenny
Přeloženo z anglického originálu.
 
 

Reklama