articles 2005

Angel Magazine (US): "The Goodbye Girl", 2005

10. září 2011 v 17:37 | Patty
Magazín: Angel Magazine (US), květen/červen 2005

Téměř rok po ukončení Angela jsme si mysleli, že je znovu čas odchytit herečku Amy Acker, která hrála postavu Fred něco málo přes tři sezóny. Amy se s námi podělila o některé ze svých zážitků z natáčení, včetně jejího pádu z koně první den natáčení, ale taky o to, kdo v Angelovi nejlépe líbá...

Jen si to představte, jak byste se cítili. Přiletěli jste do Velké Británie, strávili jste vyčerpávající víkend na speciální konferenci týkající se seriálu Angel, odpověděli na všelijaké otázky od zvídavých fanoušků a usmáli jste se así na 1000 fotografiích. Oh, a jste ve vysokém stupni těhotenství. Tímhle vším si Amy Acker prošla a i přesto je stále usměvavá, přátelská a plná života.

Ani mě to nijak nepřekvapuje, vzhledem k zábavné atmosféře, která panovala na natáčení Angela. Je zřejmé, že Amy musí mít za 3 roky strávené na natáčení Angela hodně krásných vzpomínek a tak tráví většinu rozhovoru s úsměvem na rtech. Nejvíce se směje při vzpomínce na svůj první den na natáčení - kde spadla z koně (pozn. nepovedené scény jsou na DVD k 5.sérii Angela). "Byla jsem na koni s Davidem (Angel), ten si myslel, že bude věrohodnější když kůň poběží a já si říkala, jo to bude skvělé. Když kůň běžel do kopce, začala jsem padat a když se mě David snažil zachytit spadl na mě. Měla jsem bouli na hlavě a bolelo mě za krkem a tak mi jeden z kaskadérů nabídl masáž krku," říká se smíchem Amy.

Ve skutečnosti se během natáčení stala spousta humorných událostí. "Něco vtipného se dělo skoro každý den," říká Amy. "Doslova kdykoli se Andy (Lorne) objevil na place měli jsme o zábavu postaráno."

Další vtipný zážitek se stal během natáčení dílu 5.série "Life of the Party", kde byli Fred a Wesley opilí. To znamená, že Amy a Alexis Denisof museli předstírat, že jsou úplně na mol. "To byla ta nejzábavnější věc, protože jsem mluvila s Alexisem a říkala mu 'teď chceš být opravdu opilý nebo jen trochu opilý?' a on na to 'nebudu dělat nic šíleného...' Tak jsme si to vyzkoušeli v první scéně a jediné co jsme celou tu dobu dělali bylo, že jsme vydávali zvuk jako hwuuuuurrrgh..."

Samozřejmě, že vážnější to bylo, když se z Fred stala Illyria. "Nejsem si jistá čemu jsem dávala přednost. Jestli hraní Fred nebo Illyrie" říká Amy poté, co jsem jí řekla ať si mezi těmi dvěma vybere. "Když jsem začínala hrát Illyriu uvědomila jsem si, jak krásné to bylo přijít ráno do práce a nedávat na sebe dvě hodiny make-up."

"S Fred" Amy pokračuje: "jsem zažívala spousty emocí. Zvláště u scén s Wesleym ke konci. Byly to dvě zcela odlišné věci a bylo úžasné zahrát si obě."

Hraní Fred a Illyrie mělo vliv i na vlastní život Amy. "Mám pocit, že předtím, než jsem začala hrát Fred jsem byla plachá. Myslím, že tím, že jsem kolem sebe měla každý den tolik chlapů, kteří sršeli vtipem a také hraní takové postavy tak dlouho....teď asi trochu blouzním" směje se Amy.

Pro Amy není žádný problém vybrat nejoblíbenější okamžik z Angela. "Všechny epizody odehrávající se v dimenzi Pylea byly úžasné. Byla to moje první práce v Los Angeles. A pak také epizoda kdy jsme šli na balet (3x13 'Waiting in the Wings'). Joss mi řekl 'Oh ty jsi dělala balet'. Ano, baletu jsem se věnovala 14 let a samozřejmě, že se mě Joss nezeptal, v kterém období mého života to bylo. Vždyť jsem balet nedělala už 7 let! Já a Alexis jsme v této epizodě měli krásné baletní číslo. Ale je asi lepší, že tato scéna byla vystřižena (pozn. najdete ji na DVD k 3.sérii Angela). Celé se to změnilo spíše v komediální zážitek. Byla to legrace!

"Pokud jde o oblíbenou scénu týkající se Illyrie" pokračuje Amy, "líbí se mi scény, kdy Illyria zmlátí Spikea. To bylo poprvé, co jsem pořádně zmlátila jednoho z chlapů. Také jsem milovala scénu s Wesleym v posledním díle. To přepnutí mezi Illyriou a Fred."

Když už mluvíme o této konkrétní scéně, Angel magazín se Amy ptá, co bylo obtížnější provézt - smrt Fred nebo smrt Wesleyho?
"Při scéně, kdy Fred umírá jsme byli Joss, Alexis a já zavření celý den v pokoji, ubrečení. Byl to opravdu těžký den. Chtěli jsme jít po práci na drink, ale byli jsme tak utahaní, že jsme se vrátili domů. Byl to prostě těžký den."

"Měli jsme štěstí, že Joss tuhle epizodu režíroval. Dělali jsme tu scénu čtyřikrát nebo pětkrát. Joss Vás opravdu tlačí do další úrovně, což je dobře. Naštěstí jsme měli voděodolný make-up. Joss si vzpomněl na scénu, kdy zemřela Buffy a vypadala tak krásně a tak chtěl, aby Fred byla bledá, modrá a vypadala nemocně."

"Se smrtí Wesleyho" Amy pokračuje "to bylo jeho poslední den v práci a také zároveň poslední den na natáčení Angela, takže všichni byli tak trochu v šoku, že nás zrušili. Byla to moje poslední práce s Alexisem."

Kdo podle Vás v Angelovi nejlépe líbá?
"Políbila jsem všechny a už si ani nepamatuji, kdo byl nejlepší (směje se). Myslím, že všichni byli dobří!"

Překlad: Já (Patty)
Přeloženo z anglického originálu.
 
 

Reklama