articles 2012

Amy Acker: The Nerd Appropriate interview

26. května 2012 v 22:46 | Patty
Na stránce nerdappropriate.com se objevil nový, dlouhý rozhovor s Amy, který jsem Vám přeložila.


Amy Acker je obrovskou součástí spousty projektů, které jsou blízké a drahé mému malému nerdovskému srdci. Od Angel a Dollhouse přes Alias k Once Upon a Time, Amy do každé z těchto postav přinesla něco magického. Dokážete si představit kultovní postavy jako Fred nebo Dr. Saunders hrané někým jiným? Amy byla tak skvělá a popovídala si s námi o svých projektech, nových i starých. Doufáme, že si naše neuvěřitelně vtipné interview s ultra-úžasnou Amy užijete.

Ash: Amy, mnohokrát děkujeme za to, že jsi souhlasila se zodpovězením některých našich otázek. Jsme tvými velkými fanoušky už od doby, kdy jsme tě poprvé viděli škrábat složité rovnice na špinavou stěnu jeskyně v dimenzi Pylea. Jaký jsi měla den?
Amy Acker: Oh, děkuji. Skvělý!

Ash: Slyšeli jsme, že jsi přesídlila do New Yorku. Jaký je přechod do velkého města?
AA: Ano, byli jsme v New Yorku, ale teď už jsme zase zpátky v L.A. Vrátili jsme se z New Yorku na pár týdnů. Milujeme obě místa, takže se snažíme vracet tam a zpátky tak často, jak to jen jde.

Ash: Konečně jsme měli možnost vidět Cabin in the Woods a byli jsme naprosto unešeni tím, jak originální a šílené to bylo. Jaká byla tvá reakce, když jsi poprvé dostala do ruky scénář a přečetla jsi ho?
AA: Máte pravdu! Kdybych měla takový talent, kreativitu a originalitu jako Joss a Drew, byla bych šťastná. Byla jsem nadšená, že můžu být součástí filmu. Slyšela jsem je o tom mluvit a byla jsem tím nápadem unešená ještě předtím, než jsem se dozvěděla, že je šance, že bych toho mohla být součástí.

Ash: Byla jsi nadšená z toho, že film i recenze si vedli tak dobře i potom, co se čekalo tak dlouho na premiéru filmu?
AA: Drew je nejen talentovaný spisovatel/režisér, ale také opravdu skvělý chlap. Během natáčení jsme si užili spousty legrace. A myslím, že na to tak nějak narazíte, když se budete dívat. A vážně, Joss - nikdy jsem od něj neviděla nic, co bych nemilovala. Takže jsem nebyla překvapená, že to bylo skvělé.

Ash: Milujeme prakticky vše, v čem jsi kdy hrála. Od Angela a Alias po Grimm a Once Upon a Time. Jedna věc, které jsem si všiml je, že každá z tvých rolí je neuvěřitelně unikátní na rozdíl od ostatních. Byla jsi někdy šokována tím, jaké scénáře ti dali číst?
AA: Jsem šťastná, že jsem si mohla zahrát všechny tyto odlišné typy rolí. Tohle na hraní miluju. Nevím, jestli je snadné být v šoku, když má první role začínala jako dívka v pytli od brambor a končila jako modrý démon-bohyně. (smích)

Ash: Když mluvíme o Angelovi... Smrt a znovuzrození Fred v Angelovi byla jedna z nejvíce šokujících věcí, co jsem kdy v televizi viděl. Pamatuji si, že jsem seděl s přáteli a říkal si "Nenechají ji mrtvou..." Ale nechali. Můžeš nám říct, co bylo jedinečného na hraní Fred?
AA: Nemyslím si, že by Fred nechali mrtvou. Ve skutečnosti si myslím, že originální plán byl vrátit ji tak po třech epizodách. V té době jsme ale zjistili, že jsme byli zrušeni a na hraní Illyrie bylo tolik zábavných věcí. Byla jsem šťastná, že mi dali šanci přepínat se tam a zpět. Myslím si, že má nejoblíbenější scéna všech dob je ta, kdy Wesley umírá a je s ním Fred/Illyria.
Ash: Tato scéna je na mém seznamu také hodně vysoko.

Ash: Milujeme seriál ABC - Once upon a time. Je nějaká šance, že znovu uvidíme Astrid/Novu?
AA: Opravdu v to doufám. Taky tu show miluju! Byla velká zábava takovouhle roli hrát. Myslím, že je tu určitě možnost.
Ash: Skvělé. Tu postavu v NA (NerdAppropriate.com) milujeme. Doufáme, že se co nejdříve vrátí.

Ash: Co nám můžeš říct o Jossově režírování Much Ado about Nothing? Je pravda, že jste natáčeli pouze dvanáct dní?
AA: Ano! 12 dní! I když krátce před natáčením jsme zkoušeli. Moc toho nevím, ale jsou tam někteří z mých nejoblíbenějších herců z whedonverze a znovu jsem natáčela s Alexisem, což byl od konce Angela v podstatě můj sen.

Ash: To rád slyším! Obsazení Much Ado about Nothing je jako sbírka úžasných herců z 'Mutant Enemy' show. Bylo to jako velké rodinné setkání?
AA: Přesně tak! A Joss do toho přivedl i nové přátele. Bylo to perfektní.

Ash: Čteš v současnosti nějaké knihy nebo sleduješ nějakou televizní show? Něco, na co bychom měli zaměřit svou pozornost? Nějaká zábava schválená Amy?
AA: To zní jako bychom měli stejný vkus. Once Upon a Time, New Girl. Oh! Vím, že je na to trochu pozdě, ale začala jsem sledovat Game of Thrones - miluju to!
Ash: Ano, v NA (NerdAppropriate.com) tyhle věci milujeme...haha

Ash: Jaké jsou tvé tajné podivínské koníčky nebo vášně, které jsou příliš trapné na to, aby ses o ně podělila s ostatními?
AA: Ha! to je vtipné. Celý můj život je tak trochu podivínský. Většinu svého volného času trávím šitím, vařením, něco vyrábím.

Ash: Rychlé otázky! Oblíbené občerstvení?
AA: Jalapeño bramborové lupínky

Ash: Oblíbený Avenger?
AA: Iron Man

Ash: Oblíbená postava s modrými vlasy?
AA: Je v pořádku, že řeknu sebe?
Ash: Doufal jsem, že to řekneš!

Ash: Amy, díky moc za tvůj čas. Moc si vážíme toho, co děláš.
AA: Moc děkuji!

Zdroj: NerdAppropriate.com
Překlad: Patty

Amy interview for TvLine

10. února 2012 v 17:38 | Patty
Na TvLine se objevil rozhovor s Amy, ve kterém mluví o své roli v Grimm (připomínám, že díl s Amy je dnes večer, pro nás zítra ráno) a také něco málo prozradí o roli v seriálu Once Upon a Time, kde by se měla objevit 4.března.

Amy není v žánru fantasy/nadpřirozena žádným cizincem, takže je stěží překvapující, že by se měla ocitnout ne v jednom, ale hned ve dvou seriálech s pohádkovou tématikou. Nejdříve se objeví jako život vysávající Černá Vdova v dnešní epizodě Grimm a potom, o pár týdnů později se oblékne do růžových šatů, aby si zahrála Grumpyho (pozn. jeden ze sedmi trpaslíků) novou holku v seriálu Once Upon a Time. S TvLine sdílí své postřehy a rozdíly mezi těmito dvěma fantasy říšemi a řekne vše o svém alter egu a dvojím životě v seriálu Grimm.


TvLine: Vaše postava v seriálu Grimm vypadala, že má výčitky svědomí po tom, co zabila, což není zrovna typická vlastnost záporáka. Jak jste se sžila s postavou Černé Vdovy?
Myslím, že tohle byla ta vzrušující část na hraní téhle postavy - nebylo to o tom, že by byla pouze vrah. Je tu také těžká volba mezi tím muset udělat něco, co nechcete proto, abyste přežili a mezi tím, zda je Váš život cennější než život někoho jiného. Bylo zajímavé sledovat jak tento boj dokáže někoho ovlivnit.

TvLine: První zabití byl tak trochu šok. Nejdříve to vypadá, že se to nechystá udělat, ale poté zaútočí.
Myslím, že to byla zábavná scéna, protože si myslíte 'Oh ne, chystá se tomu chlapovi ublížit!', ale ono se to nestane. Mám ráda, když se takovéhle věci dějí, když si myslíte, že se to ubírá určitou cestou a ono se to pak všechno otočí.

TvLine: Co morální dilema - musela vysát život z mladých mužů každých pět let, aby přežila.
To je skutečně zajímavá část téhle postavy - udělat si větší obrázek o tom, co v Grimm s postavami dělají - rozližují mezi tím co je správné a co je špatné, když jsou linky nejasné. Myslím, že jen chce pro svou rodinu normální život a přeje si, aby ta druhá část jejího života zmizela.

TvLine: Sledovala jste Grimm předtím, než jste se v něm objevila jako hostující hvězda?
Byla jsem skutečně nadšená, že jsem se dívala od začátku, protože jsem už pracovala s Davidem (Greenwaltem, jeden z tvůrců seriálu) na seriálu Angel. Líbil se mi nápad všech těchto pohádkových show, protože se mi zdálo zábavné dívat se, jakým nečekaným způsobem se vyvíjí věci, o kterých si myslíte, že něco víte.


TvLine: Jaké to bylo, znovu se sejít s Davidem a jeho 'Grimm' partnerem Jimem Koufem?
Byla jsem tak nadšená, když mi zavolali! Když jsem pracovala na Angelovi, David byl jedním z mých nejoblíbenějších lidí a tak to i zůstalo. Byla jsem nadšená, že pracuje na tak skvělé show. Když se show začala vysílat, dívala jsem se na to s mým manželem a říkala jsem si: 'Doufám, že se v tom objevím! Chci jít na konkurs." Takže když volali a ptali se mě, jestli do toho půjdu řekla jsem: 'Tohle je dokonce ještě lepší.' (směje se)

TvLine: V nejbližší době Vás také uvidíme v seriálu Once Upon a Time. Můžete nám o tom něco málo říct?
Můžu jen říct, že tahle postava je úplný opak toho, co uvidíte v Grimm. Moje postava je velice růžová.

TvLine: Byla větší zábava být v tomhle pohádkovém světě nebo v Grimm?
Myslím, že jsem si oba užila stejně, protože postavy jsou od sebe tak odlišné. Bylo to opravdu jako den a noc. Byla zábava přijít do Once Upon a Time, protože jsem sotva dodělala Grimm a bylo to takové intenzivní, temné. Ve Once hraji úplně odlišnou postavu.

TvLine: Jste velice známá co se týká fantasy/nadpřitozeného žánru. V čem byla práce na Grimm a Once Upon a Time jiná než Vaše práce na Angelovi nebo Dollhouse? Máte oblíbence?
Tohle je věc, kterou mám na těchto žánrových show ráda. Jsem tak šťastná, že jsem pracovala s těmito úžasnými autory - jako Joss (Whedon) a lidmi, které si najal, aby pracovali na Angelovi. Když se zamyslím, je těžké říct si, 'Oh, která z těchto show je má nejoblíbenější?', protože jako herečka se cítím požehnána, že jsem měla možnost hrát tolik odlišných postav. Všechny jsou v podobném žánru, ale všechny jsou tak rozdílné a všechny tak dobře napsány - všechny tak skutečné.

TvLine: Na konci Vaší epizody Oncese dozvídáme, že Vaše dcera je vlastně něco jako pohádková bytost. Je to nějaký náznak toho, že se ještě vrátíte zpět nebo že ji znovu uvidíme?
Nikdo se o tom nezmínil, ale po této šanci bych skočila. Jsem ráda, že jsem tam mohla být. Takže pokud je nějaký způsob, že by se to mohlo stát, ráda bych.

Zdroj: TvLine.com
Překlad: Patty
 
 

Reklama